Просвітницько-виховний

«Кримінальний кодекс для дітей» представили школярам

Унікальний навчальний посібник «Кримінальний кодекс для дітей» презентували для дітей у київській школі №49. Учням 7-9 класів розповіли про правопорушення, відповідальність за скоєння яких наступає вже з 14 років.

Відкритий урок для дітей 9 жовтня провела автор підручника, юрист Галина Палійчук.

Захід організував Центр розвитку суспільства в рамках Програми правового виховання дітей.

 Школярам такий підручник цікавий та смішний, бо на його сторінках розгортається ціла історія з повчальним кінцем.

 

Діти наввипередки відповідали на запитання, якими правами вони володіють: «У нас найперше є право на життя, яке може порушуватися вбивством», «Право на свободу слова — це коли людина може висловлювати свою думку», «А ще є право на працю, яке може порушуватися безробіттям».

 

 

Найактивніші учні отримали в подарунок власний примірник «Кримінального кодексу для дітей». Всі інші зможуть ознайомитися з книжкою у шкільній бібліотеці.

 

«Цей підручник має на меті доступною для дітей мовою пояснити, що добре, а що — погано. Кримінальна відповідальність за деякі злочини наступає вже з 14 років, тому дітям змалечку варто пояснювати, за які вчинки їх можуть серйозно покарати. Ми маємо вирішити, як навчити дітей так, щоб вони знали свої права і користувалися ними, були правосвідомими, мали правову культуру, але при цьому щоб це було їм на благо», — каже Галина Палійчук

За структурою «Кримінальний кодекс для дітей» повторює «Кримінальний кодекс України». Проте інформація подана в ігровому, легкому для розуміння викладі та яскраво проілюстрована. Герої посібника — відомі дітям казкові персонажі: злочинцями тут виступають Кіт Базиліо, Лисиця Аліса, Карабас-Барабас та Дуремар, а жертвами — Буратіно, Мальвіна і П’єро.


Перший наклад посібника видав Видавничий дім «Козаки» за сприяння Благодійного фонду імені Юрія Кравченка. Видання отримало схвалення Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах.

Контактні телефони:

- Ірина Чулівська, прес-секретар Центру розвитку суспільства — +380632787645, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

- Ігор Харченко, директор Центру розвитку суспільства — +380674428168, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Бюлетень Пліч-о-пліч