Просвітницько-виховний

У грудні відбулось 5 презентацій «Кримінального кодексу для дітей»

 

Як відомо, у грудні в Україні пройшов Всеукраїнський тиждень права. Цікавою новинкою цьогорічного Тижня став навчальний посібник «Кримінальний кодекс для дітей» (автори Галина Палійчук і Вікторія Делес). Центр розвитку суспільства, за підтримки Благодійного фонду імені Юрія Кравченка, в рамках Програми правового виховання дітей, провів цього місяця 5 презентацій цього унікального підручника.

 

13 грудня видання представили у Кіровограді. Там відбувся семінар «Профілактика правопорушень у дитячому середовищі» за участі заступників директорів з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів міста. Організатор заходу — служба у справах дітей виконавчого комітету Кіровоградської міської ради.

«Ці матеріали з підручника допоможуть нам у роботі з дітьми. Книга стане корисною в школі та сім’ї, адже ми вирішуємо спільне завдання – виховувати дітей так, щоб вони знали свої права й користувалися ними, були правосвідомими, мали правову культуру», — казали вчителі кіровоградських шкіл.

 

15 грудня відбулася презентація підручника на семінарі виховників гри «Сокіл» («Джура») у Києві. Захід організував Центр національного відродження. Ця гра заснована на ідеї козацтва в історичній традиції та в сучасних умовах відродження та розбудови української держави.

Участь взяло близько 40 виховників, які працюють з дітьми. Як наголосили організатори, їм важливо розуміти, як правильно пояснювати дитині різницю між добром і злом. У цьому виховникам допоможе «Кримінальний кодекс для дітей», написаний в простій, зрозумілій дітям формі та яскраво проілюстрований.

 

(на фото — презентація на семінарі виховників гри «Сокіл» («Джура») у Києві)

 

Також 15 грудня «Кримінальний кодекс для дітей» представили вихованцям Центру психолого-соціальної реабілітації дітей №1 у Києві. В цьому притулку тимчасово перебувають неповнолітні 3-18 років, які опинилися «на вулиці», працівники надають їм первинну допомогу та організовують їхнє подальше влаштування.

Це діти, права яких порушили, або вони самі вчиняли вже певні правопорушення. Під час бесіди автор підручника Галина Палійчук відповіла на запитання дітей, зокрема стосовно права на житло, виплату стипендій, забезпечення першим робочим місцем, право на безоплатну правову допомогу і т.п. Також вихованців Центру цікавило питання обов’язку батьків виховувати і забезпечувати власних дітей та сплачувати аліменти.

(на фото — презентація у Центрі психолого-соціальної реабілітації дітей №1 у Києві)

Слухачі задавали багато запитань про можливості притягнення неповнолітніх до кримінальної відповідальності, процедури застосування до малолітніх заходів виховного характеру, видів та розмірів покарання за протиправні діяння, які можуть вчинити неповнолітні, повноважень правоохоронних органів.

Було помітно недостатню обізнаність цих дітей як у власних правах, так і відповідальності за певні скоєні ними вчинки. Але вони однозначно виявляли бажання навчитися тому кожен отримав свій власний примірник посібника.

 

На фото — автограф-сесія авторів підручника після презентації видання на книжковому фестивалі

16 грудня відбулася презентація підручника на III Київській міжнародній виставці «Книжкові контракти 2012». Виступ авторів підручника — юриста Галини Палійчук та художниці Вікторії Делес — прийшли послухати перш за все школярі. Після презентації всім присутнім дітям подарували примірник підручника та відбулась  автограф-сесія.

 

(на фото — автограф-сесія авторів підручника після презентації видання на книжковому фестивалі "Контракти")

 

19 грудня, у День святого Миколая, Центр розвитку суспільства та Благодійний фонд імені Юрія Кравченка презентував посібник для бібліотекарів Богуславських районних бібліотек Київської області. На 32 бібліотеки району передали 160 примірників підручника.

(на фото — презентація для бібліотекарів районних бібліотек Богуслава, Київська обл.)

"На появу цього унікального видання давно чекали всі діти нашої країни, їхні батьки, вихователі, вчителі, а особливо ми, бібліотечні працівники. Адже щоденно приходиться вишуковувати для користувачів-дітей книги та періодичні видання, щоб задовольнити все зростаючі запити підростаючого покоління у правовій тематиці. Тож поява такого видання викликала масу схвальних відгуків. Це видання займе чільне місце у фондах наших бібліотек і стане неоціненним помічником у задоволенні юних користувачів книгозбірень", — сказала директор Богуславської загальнорайонної системи державних масових бібліотек Київської області пані Тетяна Костюшко.

Бюлетень Пліч-о-пліч